ODCHOVANEC OLOMOUCE VÍTEK ZÁŘIL V BRANCE MANCHESTERU UNITED

V rámci 24. kola Premier League do 18 let přivítali hráči Manchesteru United na svém hřišti Wolverhampton Wanderers. Dosavadní vedoucí tým tabulky potvrdil svou pozici lídra a hostujícím hráčům z Wolves nedali při vítězství 5:1 žádnou šanci. Vítek čelil za celý zápas osmi střelám, kdy si neporadil pouze s jednou jedinou, která však přišla z pokutového kopu.

Radek Vítek Zdroj: manutd.com

Hráči Manchesteru United do 18 let míří za titulem. V zápase s Wolves začali zostra a hned po devíti minutách poslal Rudé Ďábly do vedení McNeill, který vstřelil svou sedmnáctou branku v sezóně. Domácí svůj náskok ještě do poločasu navýšili o dvě branky. Nejprve překonal sraženou střelou hostujícího brankáře defenzivní záložník United Iqbal a minutu před koncem doklepl míč do sítě McNeill.

V druhém poločase se Wolves podařilo vstřelit jedinou branku utkání, když se z penalty prosadil Campbell a snížil na 3:1. Hráči Manchesteru však nedopustili žádné drama a po čtyřech minutách odpověděl druhou branko v zápase Iqbal. Vysokou výhru Rudých Ďáblů uzavřel přesnou střelou Hoogewerf a upravil tak na 5:1 z pohledu domácích, kteří si tak upevnili své místo v čele tabulky. Pro Vítka šlo o třetí vítězný zápas, kdy se postavil mezi tři tyče v řadě, čímž vysílá jasné signály směrem k trenérům, že by si zasloužil nastupovat více.

Mladí čeští hráči v anglických a italských akademiích | Všechna práva vyhrazena 2021