MASTNÝ V BRANCE REZERVY UNITED NEZABRÁNIL PROHŘE 0:3 S MANCHESTEREM CITY

Český brankář ve službách Manchesteru United nastoupil do svého teprve druhého zápasu v tomto kalendářním roce v kategorii do 23 let. Po únorovém vítězství na domácím hřišti 6:4 s rezervou Blackburnu Rovers, dostal šanci až 16. dubna, v zápase proti vedoucímu týmu tabulky, městskému rivalu ze City.

Ondřej Mastný na tréninku Manchesteru United Zdroj: unitedinfocus.com

Takovéto zápasy, ať už je to v kterékoliv věkové kategorii přináší napjatou atmosféru, kdy ani jeden tomu druhému nic nedaruje. V sázce je hrdost a čest jejich klubu, a tak do toho jdou naplno. Současně tato utkání přináší i velké množství branek, což je pro nezaujatého diváka velmi atraktivní. To dokazuje i fakt, že pouze v jediném utkání v tomto kalendářním roce padlo méně než dvě branky.

Zápas začal v rychlém tempu, když už po úvodní patnáctiminutovce poslal domácí City do vedení levý křídelní záložník Edozie. První poločas víc branek nenabídl a United měli stále otevřenou cestu k případnému vyrovnání či dokonce otočení celého průběhu. Tento plán jim však překazil Palmer, který nejprve navýšil skóre už osm minut po poločase a následně v sedmasedmdesáté minutě potvrdil výhru Cityzens 3:0. Mastný v brance hostujících Rudých Ďáblů čelil celkem dvaceti střelám, takže se rozhodně nenudil. Pouhé tři obdržené branky se tedy v poměru s tolika střelami dá brát jako částečný úspěch tohoto stále jen devatenáctiletého brankáře.

Mladí čeští hráči v anglických a italských akademiích | Všechna práva vyhrazena 2021