KOVÁŘ V BRANCE PŘI VYSOKÉ VÝHŘE UNITED 6:2 NAD DERBY COUNTY

Matěj Kovář se mezi tyče postavil poprvé od 19.3. kdy jeho tým nestačil na Tottenham a on sám obdržel tři branky. V zápase na půdě Derby County však opět dostal důvěru a stál při výhře 6:2. Rezerva Manchesteru United si tak upevnila místo na 5. místě tabulky, avšak jejich ztráta na první místo, které momentálně okupuje městský rival ze City, je propastná, jelikož činí devatenáct bodů.

Vstup hráčů United do zápasu byl bleskový, a ještě před uplynutím první minuty poslal celek z Manchesteru do vedení střelou z hranice vápna Elanga. Odpověď Derby County na sebe nenechala dlouho čekat a po třech minutách srovnal Ibrahim, který se dostal k míči ve vápně po nepovedeném odkopu jednoho z obránců a nechytatelnou střelou upravil stav utkání na 1:1. Obrat ve skóre zařídil v jednatřicáté minutě Cresswell. Nikým nebráněný si míč nachystal na hranici vápna a přesnou střelou do levého horního rohu překonal Kováře. Nutno dodat, že u obou branek neměl brankář United šanci. Ještě před poločasem se fanoušci dočkali dalšího obratu. Pouhé tři minuty od branky Cresswella se hráči United dostali do šance. Po centru do vápna se k odraženému míči dostal Galbraith a srovnal stav utkání na 2:2. Za dalších šest minut se hosté ocitli v rychlém protiútoku, domácí brankář dokázal první střelu vyrazit před sebe, ale na následnou dorážku byl krátký a Shoretire zvýšil na 2:3. Výborný poločasový výkon završil svou první brankou v sezóně Forson, když prostřelil domácího brankáře.

Český brankář ve službách Manchesteru United, Matěj Kovář Zdroj: manutd.com

V druhém poločase to byli znovu hráči United, kteří diktovali tempo hry. Do dvou střeleckých pokusů z hranice vápna se dostal Mejbri, ale ani jeden neskončil v síti. To se změnilo až dvacet minut před koncem, kdy se ve vápně nejlépe zorientoval Elanga, dokázal si poradit s přesilou obránů a vystřelit přesně k tyči. Největší příležitost domácích měl střídající Duncan. Ten si naběhl do vápna na přízemní centr, avšak jeho pokus skončil pouze na tyči Kovářovi branky. Dvě minuty na to se na opačném konci hřiště dostal do slibné příležitosti Shoretire, který se na rozdíl od svého protějšku Duncana nemýlil a upravil tak na konečných 2:6.

Rezerva United má před sebou poslední zápas sezóny, ve kterém ji čeká stejný soupeř, tentokrát však proti nim nastoupí na domácím hřišti.

Mladí čeští hráči v anglických a italských akademiích | Všechna práva vyhrazena 2021