Vítězslav Jaroš při tréninku Liverpool FC Zdroj: liverpoolfc.com

JAROŠ POMOHL ČISTÝM KONTEM K DALŠÍMU VÍTĚZSTVÍ ST. PATRICK’S ATHLETIC, TENTOKRÁT 2:0 NA HŘIŠTI FINN HARPS

Irský klub St. Patrick's Athletic pokračuje ve výborném startu do sezóny, po vítězství 2:0 na hřišti Finn Harps si pojistil prozatímní dělené první místo v tabulce s týmem Shamrock Rovers. Zásluhu na tom má i český brankář Vítězslav Jaroš, který je v týmu St. Patrick's na hostování z Liverpoolu FC do konce sezóny. V dalším kole je čeká zatím předposlední tým tabulky Longford.

Hráči St. Patrick's se dokázali prosadit v obou poločasech a po brankách Billyho Kinga a Mattyho Smitha si tak zajistili i další tři body do tabulky. Z úvodních sedmi zápasů se jim podařilo získat 17 bodů. Před zápasem trenér hostí obměnil sestavu, když provedl čtyři změny oproti té, která v minulém zápase porazila Waterford. Jaroš si však svou pozici udržel, i z toho důvodu, že se na něj od začátku můžou spoluhráči spolehnout.

Hned v úvodu měl obrovskou šanci Sam Bone, ten si naskočil na centr z rohového kopu, který vyslal Chris Forrester, ale jeho pokus hlavou mířil těsně vedle branky domácího týmu. Největší šancí, kterou Finn Harps v prvním poločase měli byla ta Karla O'Sullivana. Ten dostal dobrou přihrávku od Barryho McNameeho, ale jeho střela mířila pouze nad břevno. Prvním střelcem zápasu byl Ronan Coughlan, ten si udělal prostor a nechytatelnou ranou překonal brankáře Marka McGinleyho.

Do druhého poločasu vstoupily domácí Harfy volejí Dava Webstera, tu ale snadno zneškodnil výborně chytající Jaroš. V 61. minutě padla druhá branka utkání, když Jamie Lennon našel Coughlana, ten centrem mířil přesně na Mattyho Smitha, který se nemýlil a zvýšil tak náskok hostujícího týmu na 2:0. V nastaveném čase ubránil tým St. Patrick's čisté konto, a tak se do Dublinu vracel se všemi body. Pozornost hráčů se nyní upíná k dalšímu domácímu zápasu proti Longford Town, ve kterém budou jistě chtít potvrdit svou formu.

Mladí čeští hráči v anglických a italských akademiích | Všechna práva vyhrazena 2021