GRYGAR V SESTAVĚ INTERU PŘI VÝHŘE 4:1 NAD DRUHÝM AS ROMA

Teprve šestnáctiletý český záložník odehrál v zápase týmu do 18 let padesát sedm minut a ze hřiště odcházel za stavu 2:0 pro Inter. V zápase o první místo se Milánský celek utkal s tím z Říma, po povedeném výkonu si hráči Interu upevnili místo v čele tabulky dorostenecké ligy v Itálii, když druhý AS Roma porazili vysoko 4:1.

Český mladík oblékající dres Interu Milán, Samuel Grygar Zdroj: top11.cz

Samuel Grygar nastoupil v základní sestavě na pozici středního záložníka. První poločas však mnoho šancí nepřinesl a oba dva týmy hrály opatrně a obezřetně, aby neudělaly chybu a nedaly tak soupeři šanci jít do vedení.

Druhý poločas však už branky nabídl. První gól utkání vstřelil ve čtyřiapadesáté minutě útočník z Estonska, Jürgens, když se po centru od De Milata dostal k míči a střelou pravou nohou překonal hostujícího brankáře Bertiho. Hned o dvě minuty později navýšil rozdíl ve skóre Iliev. Ten se tentokrát po centru od střelce první branky Jürgense prosadil nechytatelnou střelou a zvýšil na 2:0. Grygal v tu chvíli střídal, takže už nebyl na hřišti, když si nešťastně srazil míč do vlastní branky obránce Fontanarosa. Hráče Interu to však nemuselo mrzet, protože se jim podařilo nejprve minutu před koncem zvýšit na 3:1, když se z penalty prosadil podruhé v zápase Jürgens a následně v nastaveném čase upravil na konečných 4:1 střídající Ballabio.

Příští týden čeká hráče Interu domácí zápas proti Torino FC a následně opět s AS Roma.

Mladí čeští hráči v anglických a italských akademiích | Všechna práva vyhrazena 2021